Vytvárame prepojenie IT sektora. Zapájame ľudí, spoločnosti, školy a inštitúcie.

UX / PIVO #11 – UX mení slovenské inštitúcie

UX / PIVO opäť v Tabačke!

Tradičný košický UX event sa spred kamier vracia medzi ľudí. Dvaja spíkri, spojenie s komunitou a oslava 4. narodenín UX / Košice!

PROGRAM:

17:30 – 18:15
Ako sa digitálne Slovensko mení na pro-zákaznícke
Michal Blažej / Lighting Beetle
————————
Mišo nám priblíži cestu elektronických služieb štátu od obdobia, kedy sa o orientácii na občana ani nerozprávalo, až po obdobie nádeje, ktoré zažívame dnes. Ukáže nám konkrétne príklady, kedy sa veci podarili a porozpráva o tom, ako si môžeme predstaviť elektronické služby budúcnosti.
Michal Blažej spoluzaložil a vedie Lighting Beetle – najväčšie Customer Experience štúdio na Slovensku. Propaguje dizajn služieb na základe výskumu zákazníkov, testovania použiteľnosti a merania dát. Je spoluzakladateľom Slovenskej User Experience Asociácie, držiteľom UX certifikátu od Nielsen Norman Group, organizátorom Experience Conference a držiteľom ocenenia 30 pod 30.

18:15 – 18:45
UX ako súčasť štátneho vzdelávania
Andrej Vancák / Dizajn digitálnych aplikácií, ŠUP Košice
————————
O zmenách v školstve na Slovensku sa hovorí veľa. Košickí učitelia a dizajnéri však prešli od slov k činom a podarilo sa im spoločne vytvoriť unikátny študijný odbor, ktorý sa oficiálne dostal do siete stredných škôl. Andy nám porozpráva, aké je to už na strednej škole študovať UX dizajn, aké pracovné možnosti sa mu naskytli už počas štúdia, a prečo by podľa neho mali byť študenti súčasťou UX komunity.
Andy sa dizajnu digitálnych aplikácií venuje od roku 2019. Dostal sa k nemu úplnou náhodou vďaka štúdiu na Škole umeleckého priemyslu v Košiciach a ostal mu verný až do dnešného dňa. Popri štúdiu stážuje v poprednom dizajnérskom štúdiu, kde je jeho cieľom nadobudnúť nové skúsenosti v oblasti dizajnu digitálnych produktov. Ako dobrovoľník sa zúčastnil niekoľkých medzinárodných konferencií súvisiacich s dizajnom.

18:45 – 19:00
UX komunita na Slovensku
Peter Leško, Mišo Blažej / SUXA
————————
Ako sa UX komunita na Slovensku posunula za posledné obdobie? Akú úlohu má UX / Košice v budovaní povedomia o UX? Ako sa stať súčasťou tejto komunity? Peťo a Mišo spoločne odpovedia na tieto otázky a prezradia, aké UX podujatia nás čakajú v najbližších mesiacoch.

Ďakujeme partnerom podujatia:
Tatra banka
Tabačka Kulturfabrik
AHA Cookies

a mediálnym partnerom:
Index Mag
Košice Go! 

Dátum
16. FEBRUÁRA 2023
Trvanie
17:30
Usporiadatelia
UX / Košice, SUXA – Slovenská User Experience Asociácia, Košice IT Valley
Miesto
Fabricafé, Gorkého 2