Vytvárame prepojenie IT sektora. Zapájame ľudí, spoločnosti, školy a inštitúcie.

Vianočná IT trilógia vol.1: Zraniteľný softvér vo vašich vreckách

🎄 Zraniteľný softvér vo vašich vreckách🎄

V prvej časti našej už tradičnej Vianočnej IT trilógie nahliadneme do témy Kybernetickej bezpečnosti, ktorá naďalej dominuje v IT sektore. Bezpečnosť našich údajov v 21. storočí už nie je možnosťou, ale našou povinnou úlohou.

📅 Dátum: 1.12.2022, 16:30-19:00
🗺️ Miesto: UVP Technicom Košice

🖥️ Kybernetická bezpečnosť je stále oblasťou, v ktorej máme minimum kvalifikovaných ľudí a veľa sa musíme naučiť o tom, ako môžeme kontrolovať osobnú a profesionálnu bezpečnosť v kybernetickom priestore.

Aj preto sme sa pre vás rozhodli pripraviť tento workshop v spolupráci so spoločnosťou Siemens Healthineers

, počas ktorého vám ich profesionáli vysvetlia základy bezpečnosti a predvedú, ako prebieha proces napadnutia aplikácie malvérom.

👉 Registrácia na event je už otvorená, počet miest je obmedzený. Tak neváhajte a prihláste sa pomocou registračného formulára: https://forms.gle/V2NeSrbuXL4a1teg9

Na koho sa môžete tešiť?

Katarína Amrichová pracuje v spoločnosti Siemens Healthineers ako etický hacker so špecializáciou v reverznom inžinierstve. Vykonáva penetračné testy aplikácií písaných v jazykoch C, C++, C# a Java naprogramovaných pre Windows, Linux a Android operačné systémy. Zaujíma sa o písanie exploitov, analýzu malvéru a pokročilé techniky obfuskácie a skúma postkvantovú a homomorfnú kryptografiu.

Lukáš Naď študoval na Technickej Univerzite v Košiciach odbor Kyberbezpečnosť. Od roku 2020 pracuje ako Cybersecurity Professional v spoločnosti Siemens Healthineers. V práci vykonáva penetračné testy zamerané na aplikácie písané v jazykoch C/C++, C#, Java a iné. Súčasťou penetračných testov je statická ale aj dynamická analýza PE (Portable Executable) súborov. Medzi jeho záľuby patrí aj testovanie infraštruktúry a sieťových zariadení.

💡 Čo sa naučíte?

– základy bezpečnosti Androidu,

– ako vyzerá zraniteľná aplikácia,

– ako útočníci naprogramujú malvér,

– ako prebieha proces exploitácie.

Na workshop si môžete priniesť notebook a vyskúšať si exploitáciu.

Workshop je bezplatný, je však potrebná registrácia.

Tešíme sa na vás!
Tím Košice IT Valley

Dátum
ŠTVRTOK 1. DECEMBRA 2022
Trvanie
16:30
Usporiadatelia
Košice IT Valley
Miesto
UVP Technicom