Vytvárame prepojenie IT sektora. Zapájame ľudí, spoločnosti, školy a inštitúcie.

Vianočná IT Trilógia – časť 1.

Možno sa slová ako lockdown 🏠, pandémia 🦠 a respirátor 🙊 dostali na vrchol našej aktuálnej slovnej zásoby, a zdá sa, že všetko je hore nohami, no svet IT práve zažíva svoj vrchol atraktivity. Podľa Štatistického úradu SR odvetvie IT ako jediné na Slovensku zažilo nárast o 13,5 %📈

Chcete byť aj vy súčasťou tohto dynamického sveta, ale stále hľadáte smer pre váš prvý krok? Tak ste tu správne, vystihli ste ideálne načasovanie na vstup do IT! Event 🎄 Vianočná IT trilógia 🎄 a jeho prvá časť, ktorú organizuje Košice IT Valley a Ženský algoritmus o.z. vás prevedie po IT sfére a pomôže sa zorientovať v žiadaných pozíciách, trendoch v HR a vzdelávaní, či odhalí tipy & triky ako si pripraviť nepriestrelný životopis.

Sú pre vás pripravené 3 workshopy zamerané na témy ako hľadanie práce v IT, príprava životopisu, úspešný pohovor, možnosti práce v IT v Košiciach, atď.

Máme pre vás aj výnimočnú príležitosť! ➡ 👀 Nechceme zostávať len pri slovách, chceme vám prakticky pomôcť nájsť to “pravé orechové”. Veríme, že IT je oblasť, kde si svoje miesto vie nájsť každý. Pre prvých 30 prihlásených účastníkov bude po evente k dispozícii ➡ individuálna konzultácia vášho CV s odborníčkou z HR, ktorá sa na váš životopis pozrie “kritickým okom” a poskytne personalizovanú spätnú väzbu spolu s návrhmi na vylepšenie. Poznámka: Podujatie NEbude nahrávané, preto je táto možnosť dostupná bezplatne výlučne pre registrované účastníčky/účastníkov, ktorí/é sa podujatia zúčastnia v reálnom čase.

🔹 17:00 – 17:45
Zorientuj sa v košickom IT sektore

▪️ Lenka Hlinková, riaditeľka Ženský algoritmus
▪️ Mária Šurimová, dátová analytička, Košice IT Valley

Aká je aktuálna situácia v IT na východe? Ktoré pozície a technológie patria medzi najžiadanejšie? Pomôžeme vám zorientovať sa v sektore, ktorý sa postupne stáva dominantou Košíc a okolia. Získate prehľad dát a informácii, ktoré vás môžu nasmerovať na ďalšie kariérne kroky v tomto odvetví.


🔹 17:45- 18:30
Tipy & triky ako na nepriestrelné CV 

▪️ Alžbeta Palkoci, Employee Experience & Development, Ženský algoritmus

Originálny a hodnotný životopis je prvý krok k získaniu vytúženej práce. Na praktickom workshope vám vysvetlíme a názorne ukážeme, na čo sa sústrediť, aby vystihol vašu skutočnú hodnotu a odlíšil vás od ostatných. Spoznáte bezplatné nástroje na jeho grafické vylepšenia a spôsoby, ako si (ne)pripraviť CV či ako sa vyvarovať najčastejším chybám.

🔹 18:40-19:20
Panelová diskusia so zástupcami IT firiem – Najčastejšie chyby pri pohovoroch na IT pozície

Hostia:
▪️ Zuzana Lučanská, Unique People
▪️ Igor Stančík – Deutsche Telekom ITSO SK
▪️ Martin Halecký – Astound Commerce

Moderuje Miriama Hučková, riaditeľka Košice IT Valley

V diskusii sa dozviete rady a odporúčania z prvej ruky od personalistov a zástupcov firiem, ktorí majú bohaté skúsenosti s náborom zamestnancov v IT sektore. Ako sa pripraviť na pohovor – nielen mentálne, ale aj prakticky, čo sú najčastejšie chyby záujemcov o zamestnanie alebo či je možné definovať profil úspešnej kandidátky? Spoznajte kvalitné vzdelávacie programy a benefity firiem, ktoré dlhodobo budujú motivujúce pracovné prostredie.

NA EVENT JE POTREBNÉ SA PRIHLÁSIŤ NIŽŠIE

✨ Ďakujeme našim partnerom
Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia
Unique People
Ženský algortimus

Dátum
01.12.2021
Trvanie
17:00-19:30
Usporiadatelia
Košice IT Valley
Miesto
online