Médiá

Chcete sa dozvedieť, čo je nové v Košice IT Valley? Aké sú novinky v oblasti IT nielen na východnom Slovensku? 

Na tejto stránke nájdete prehľad tlačových správ.

Ak máte záujem o bližšie informácie alebo potrebujete získať odpoveď alebo stanovisko k problematike z oblasti IT, prosím napíšte nám.

Kontakt pre médiá:

Ing. Pavol Miroššay, výkonný riaditeľ Košice IT Valley z.p.o.

pavol.mirossay@itvalley.sk

Najnovšie tlačové správy

Dievčatá majú v IT rovnaký potenciál a talent

Bratislava, Košice 27. apríl 2017: Vo štvrtok 27. apríla 2017 sa Slovensko opätovne pridá k celosvetovej iniciatíve na podporu žien v IT pod názvom Girl´s Day. Deň žien v informačno-komunikačných technológiách si pripomínajú ľudia vo viac ako 16 krajinách na celom svete. Slovensko sa k celosvetovej iniciatíve pridalo prvýkrát v roku 2014. Girl’s Day už tretí krát po sebe podporil i prezident SR Andrej Kiska. Akciu tento rok výraznejšou mierou podporuje aj Košice IT Valley.
“V tomto regióne celkovo pracuje na rôznych pozíciách dokopy asi 30% žien, čo je na tento sektor veľmi slušné číslo. Vo svete sa v štatistikách pohybujeme niekde na úrovni 25%. Ak však chceme hovoriť výhradne o IT pozíciách ako programátor, administrátor a podobne, potom klesáme na úroveň 14%”, preto je podľa Pavla Mirossaya, riaditeľa Košice IT Valley potrebné robiť osvetu aj medzi mladými dievčatami, aby pre nich IT nebolo tabu.

Tlačová správa na stiahnutie: girlsday_tlacovasprava_ke

Internet vecí rozhýbal knižnicu Technickej Univerzity

Fanúšikovia vývojovej platformy Arduino sa za podpory združenia Košice IT Valley stretli v stredu 5.apríla v Univerzitnej knižnici Technickej univerzity v Košiciach a vymenili si vzájomné skúsenosti na podujatí ARDUINO DAY. Aj takto sa rozhodli zapojiť do celosvetovej akcie, ktorá je oslavou narodenín tejto dosky slúžiacej na vývoj aplikácií internetu vecí.

Dnes už nie je problém prepojenie rôznych zariadení, ktoré medzi sebou navzájom komunikujú. Môže to byť napríklad chladnička, ktorá vám automaticky dokúpi chýbajúce mlieko alebo práčka, ktorá vás na mobil upozorní, že doprala.

Tlačová správa na stiahnutie: tlacova_sprava_arduino_day

VÍTA VÁS MOOC BOOK, VÁŠ ZDROJ PRE MASÍVNE OTVORENÉ ONLINE KURZY (MOOCs) URČENÉ PRE PODNIKATEĽOV, PRACOVNÚ SILU A UNIVERZITY!

VÍTA VÁS MOOC BOOK, VÁŠ ZDROJ PRE MASÍVNE OTVORENÉ ONLINE KURZY (MOOCs) URČENÉ PRE PODNIKATEĽOV, PRACOVNÚ SILU A UNIVERZITY!

Košice, 30. 03. 2017 – Sledujte návody, prax a odporúčania ako uplatniť MOOC-y, zoznámte sa s možnosťami ich využitia a diskutujte o aktuálnych otázkach ako kvalita, obchodné modely alebo certifikácia.  Kde?  Na www.mooc-book.eu.

 Digitálne technológie a nové potreby študentov a pracovného trhu sú hlavným hnacím motorom zmeny globálneho vzdelávania. Napriek tejto skutočnosti je zrejmé, že niektoré európske regióny, inštitúcie vyššieho vzdelávania a podniky o tejto situácii nevedia a môžu tak stratiť spojenie s rýchlym rastom v dlhodobom meradle. Najmä vo svete biznisu sa tento obrovský potenciál nevyužíva.

 

Tlačová správa na stiahnutie: tlacova-sprava-mooc-book

Nové vedenie Košice IT Valley sa chce sústrediť na zvyšovanie odbornosti

Klaster, ktorý už 10 rokov združuje významné IT spoločnosti a prepája ich so vzdelávacími inštitúciami a regiónom, prešiel počas štvrtka 23. marca významnými organizačnými zmenami.

Tlačová správa na stiahnutie: kosiceitvalley_pr_valnezhromazdenie

„ŽIVÉ IT PROJEKTY“. UNIKÁTNE PREPOJENIE VZDELÁVANIA A PRAXE V ZDRUŽENÍ KOŠICE IT VALLEY S VYUŽITÍM METÓDY SCRUM. ŠTUDENTI DVOCH KOŠICKÝCH UNIVERZÍT PRACUJÚCI POD VEDENÍM MENTOROV Z IT FIRIEM NA KONKRÉTNYCH PROJEKTOCH.

Košice, 25. januára 2017 – na pôde Technickej univerzity v Košiciach sa uskutočnil už druhý ročník „Živých IT projektov“. Viac ako 160 študentov z Technickej univerzity v Košiciach a Univerzity Pavla Jozefa Šafárika prišlo odprezentovať výsledky svojej 4 mesačnej práce. Viaceré z nich sú jedinečné a pripravené na použitie v praxi.

Viac informácií v tlačovej správe.

Tlačová správa na stiahnutie: Zive IT projekty 2 rocnik

Spoznajte finalistov nultého ročníka súťaže NAGA vyhlásenej Skupinou VSE Holding

  • NAGA = NAvrhni svoj GAdget
  • Súťaž pre študentov stredných škôl zameraná na oblasť „internet vecí“ (IoT

Košice, 15. december 2016
Koncom septembra 2016 vyhlásila Skupina VSE Holding v spolupráci s partnermi Microsoft a združením Košice IT Valley nultý ročník súťaže NAGA zameranej na hľadanie riešení v oblasti internet vecí. Finalistov súťaže NAGA a nimi NAvrhnuté GAdgety resp. riešenia určené na použitie v domácnosti, v škole alebo pre rodinu bude mať verejnosť možnosť spoznať už vo štvrtok 15. decembra 2016 v priestoroch Technického múzea v Košiciach.

 

Tlačová správa na stiahnutie: naga-press-release-in slovak-20161215

IT SVETOM HÝBU ŽENY A NEBOJA SA HOVORIŤ O TOM NAHLAS!

Košice, 28. apríla – Košice IT Valley dnes zastrešuje vyše 8500 pracovných miest, pričom asi 20% tvoria ženy v IT (informačných technológiách). Sú múdre, kreatívne, ambiciózne, krásne, ovládajú multitasking. Rozprávajú plynulo cudzími jazykmi, svoju IT kariéru majú pevne v rukách a zvládajú pritom s prehľadom svoj súkromný život.

Tlačová správa na stiahnutie: Tlacova sprava Kosice IT Valley_ZENY V IT_28042016

JEDINEČNÁ SÚŤAŽ V ROBOTIKE UKAZUJE MLADÝM ĽUĎOM, ŽE IT A ROBOTIKA OTVÁRAJÚ DVERE K ISTOTÁM A LEPŠEJ BUDÚCNOSTI

Košice, 12. februára 2016 – Stredoeurópske semifinále First LEGO LEAGUE v Košiciach predstavuje ukážku toho, ako dnes mladí ľudia vo svete využívajú svoje nadanie a technické zručnosti. Košice hostia medzinárodnú súťaž v robotike, ktorej kvalitné zastúpenie zo slovenských radov dáva jasný signál, že IT je aj u nás dnes skvelou budúcnosťou pre mládež.

Viac informácií v tlačovej správe.

Tlačová správa na stiahnutie: Tlacova sprava Kosice IT Valley_FLL_12022016_FINAL

ZAPOJENÍM REKORDNÉHO POČTU PODNIKOV „ŽIVÉ IT PROJEKTY“ PREPOJILI PRAX A VZDELÁVANIE A VYTVORILI UNIKÁTNY VZDELÁVACÍ PROJEKT NA SLOVENSKU.

Košice, 20. januára 2016 – Výučba na vysokej škole dostáva nový rozmer. 14 zadávateľov z praxe, 116 študentov v 29 tímoch, 29 reálnych IT riešení pre prax a SCRUM metóda vo vzdelávacom procese. Jedinečným prepojením praxe a vzdelávania v klastri Košice IT Valley vznikol projekt, ktorý nemá na Slovensku obdoby.

Viac informácií v tlačovej správe.

Tlačová správa na stiahnutie: tlacova_sprava_kosice_it_valley_zive_it_projekty_20012016