Vytvárame prepojenie IT sektora. Zapájame ľudí, spoločnosti, školy a inštitúcie.

Konferencia Región budúcnosti – budúcnosť regiónu

Ako umelá inteligencia ovplyvní našu spoločnosť? Na túto tému sa bude niesť konferencia Región budúcnosti – budúcnosť regiónu.

Región východného Slovenska je dlhodobo známy IT sektorom, ktorý v Košiciach zamestnáva najviac ľudí zo všetkých ostatných sektorov. S každým príchodom nových technológií dochádza k disruptívnym zmenám, ktoré majú za následok aj to, že v prípade monotónnej a opakujúcej sa činnosti dochádza k zániku pracovných miest, ale zároveň vznikajú nové.

Je nástup umelej inteligencie pre spoločnosť na Slovensku a lokálnu ekonomiku prínosom alebo stratou? Čo musia politickí predstavitelia zabezpečiť, aby príchod nových technológií bol pre našu krajinu čo najmenej bolestivý? Sú lokálne firmy konkurencieschopné na globálnom trhu a aké vyspelé technologické riešenia ponúkajú?
Na tieto a ďalšie otázky budeme hľadať spoločne odpovede na našom podujatí.

VSTUP JE ZDARMA.

Konferencia sa uskutoční v stredu 21. júna 2023 v priestoroch Východoslovenskej galérie v Košiciach.

🗓 Na konferenciu je potrebné sa vopred zaregistrovať najneskôr do pondelka 19.júna 2023. Zaregistrovať sa môžete tu: https://www.regionbuducnosti.sk/registrácia.

Viac informácií nájdete na www.regionbuducnosti.sk

👋 Tešíme sa na Vás.

Spíkri:

𝑴𝒂́𝒓𝒊𝒂 𝑽𝒊𝒓𝒄̌𝒊́𝒌𝒐𝒗𝒂́ je technologická vizionárka, výskumníčka a podnikateľka, ktorá sa venuje umelej inteligencii a virtuálnej realite. Spoluzaložila a vedie spoločnosť Matsuko, ktorá pomocou umelej inteligencie prevádza 2D video do troch rozmerov pre holografickú komunikáciu.

Patrí medzi Young global leaders Svetového ekonomického fóra. Prednášala o umelej inteligencii a interakcii človeka a robota na rôznych svetových univerzitách. Je inšpirovaná víziou využívať potenciál umelej inteligencie pre dobro spoločnosti a na rozvoj ľudských schopností.

🗣Mária bude súčasťou druhej panelovej diskusie na tému: Znalostná ekonomika v kontexte východného Slovenska.

Dátum
21. jún 2023
Trvanie
Usporiadatelia
Miesto
Východoslovenská galéria, Hlavná 110/27, 040 01 Košice – Staré mesto