Vytvárame prepojenie IT sektora. Zapájame ľudí, spoločnosti, školy a inštitúcie.

Konferencia: Región budúcnosti – budúcnosť regiónu

Ako umelá inteligencia ovplyvní našu spoločnosť? Na túto tému sa bude niesť konferencia Región budúcnosti – budúcnosť regiónu.

Región východného Slovenska je dlhodobo známy IT sektorom, ktorý v Košiciach zamestnáva najviac ľudí zo všetkých ostatných sektorov. S každým príchodom nových technológií dochádza k disruptívnym zmenám, ktoré majú za následok aj to, že v prípade monotónnej a opakujúcej sa činnosti dochádza k zániku pracovných miest, ale zároveň vznikajú nové.

Je nástup umelej inteligencie pre spoločnosť na Slovensku a lokálnu ekonomiku prínosom alebo stratou? Čo musia politickí predstavitelia zabezpečiť, aby príchod nových technológií bol pre našu krajinu čo najmenej bolestivý? Sú lokálne firmy konkurencieschopné na globálnom trhu a aké vyspelé technologické riešenia ponúkajú?
Na tieto a ďalšie otázky budeme hľadať spoločne odpovede na našom podujatí.

VSTUP JE ZDARMA.

Konferencia sa uskutoční v stredu 21. júna 2023 v priestoroch Východoslovenskej galérie v Košiciach.

🗓 Na konferenciu je potrebné sa vopred zaregistrovať najneskôr do pondelka 19.júna 2023. Zaregistrovať sa môžete tu: https://www.regionbuducnosti.sk/registrácia.

Viac informácií nájdete na www.regionbuducnosti.sk

👋 Tešíme sa na Vás.

Spíkri

Mária Virčíková je technologická vizionárka, výskumníčka a podnikateľka, ktorá sa venuje umelej inteligencii a virtuálnej realite. Spoluzaložila a vedie spoločnosť Matsuko, ktorá pomocou umelej inteligencie prevádza 2D video do troch rozmerov pre holografickú komunikáciu.
Patrí medzi Young global leaders Svetového ekonomického fóra. Prednášala
o umelej inteligencii a interakcii človeka a robota na rôznych svetových univerzitách. Je inšpirovaná víziou využívať potenciál umelej inteligencie pre dobro spoločnosti a na rozvoj ľudských schopností.
Mária bude súčasťou druhej panelovej diskusie na tému
Znalostná ekonomika v kontexte východného Slovenska.

Juraj Girman pôsobí ako predseda Správnej rady Košice IT Valley a zároveň predseda Správnej rady Karpatská nadácia. Vďaka svojej odbornosti a zapálenosti patrí medzi rešpektované osobnosti regiónu.

Juraj je zástupcom globálne pôsobiacej spoločnosti Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia so silným pochopením potrieb regiónu a krajiny. Prináša svetové znalosti z oblasti inovácií, aplikovaného výskumu a technologického transferu.

Juraj bude hosťom panelovej diskusie
Ako technológia a AI ovplyvňujú spoločnosť?

Moderátori

Juraj Sabol sa v spoločnosti U. S. Steel Košice venuje témam dekarbonizácie a rozširovania digitálnych technológií a AI v oceliarskom priemysle, s cieľom zvýšiť udržateľnosť výroby ocele v Košiciach.

Pred návratom do Košíc pracoval v poradenskej spoločnosti McKinsey & Company, kde sa zaoberal vývojom stratégií a transformáciami v priemysle, energetike, ale aj telekomunikáciách, bankovníctve či elektronickom obchode.

​Juraj bude moderátom panelovej diskusie
Ako technológia a AI ovplyvňujú spoločnosť?

Peter Kolesár je partnerom v poradenskej spoločnosti CIVITTA, ktorej misiou je pomáhať startupom rásť, výskumným inštitúciám komercializovať výskum, zabehnutým firmám prinášať inovácie na svetovej úrovni a verejným inštitúciám pripravovať efektívne inovačné politiky s pozitívnym dopadom na ekosystém inovácií.
Je expertným hodnotiteľom Európskej komisie pre granty zamerané na komercializáciu výskumu (ERC PoC) a člen správnej rady Košice IT Valley, Americkej obchodnej komory na Slovensku (AmCham), Nadácie DEDO a Lýcea C.S. Lewisa.
V minulosti pôsobil ako ekonomický diplomat na slovenských veľvyslanectvách v Tel Avive a Washingtone. Študoval na Central European University v Budapešti, Masarykovej univerzite v Brne a Bard College v New Yorku.

Peter bude moderátorom druhej panelovej diskusie Znalostná ekonomika v kontexte východného Slovenska.

Dátum
21. jún 2023
Trvanie
13:00-17:30
Usporiadatelia
Košice IT Valley
Miesto
Východoslovenská galéria