V Košiciach dostanú príležitosť inovatívne nápady. Registrácia na októbrový IT Innovation Boot Camp je už spustená

Možnosť predstaviť svoj inovatívny nápad v oblasti zdravia a šancu získať jeho financovanie budú mať všetci účastníci prvého ročníka IT Innovation Boot Camp, ktorý organizuje spoločnosť T-Systems Slovakia v spolupráci s UVP TECHNICOM a Technickou univerzitou v Košiciach.

Jednodňové podujatie ponúkne účastníkom cenné know-how, ako transformovať inovatívne myšlienky v oblasti zdravia do skutočných projektov. IT Innovation Boot Camp sa uskutoční 1. októbra 2018 v priestoroch Univerzitného vedeckého parku (UVP) TECHNICOM.

 

IT Innovation Boot Camp je prvou z viacerých aktivít, ktoré sú naplánované v rámci našej spolupráce s EIT Health. Ponúkame ním príležitosť všetkým s nápadom či víziou, aby sa pokúsili zrealizovať svoj nápad a pomohli inovovať oblasť zdravotníctva, ale aj dokázať, že IT na východe Slovenska má perspektívu pre celý európsky trh,” hovorí Juraj Girman, Viceprezident Telekom IT T-Systems Slovakia.

 

Kooperácia pre inovácie v zdravotníctve

Podujatie je výsledkom kooperácie T-Systems Slovakia, UVP TECHNICOM a Európskeho inštitútu pre inovácie a technológie v oblasti zdravotníctva (EIT Health). Ide o úvodnú aktivitu v rámci spolupráce, ktorá podporuje novinky vo sfére zdravia, zdravého životného štýlu a aktívneho starnutia s cieľom podporiť európsku ekonomiku a budovať novú generáciu podnikateľov.

 

Hlavným dôvodom nášho zapojenia sa do tohto projektu je podpora rozvoja inovačného potenciálu medzi vysokoškolskými študentmi so záujmom o nové IT technológie a inovácie. Zároveň má projekt veľký význam aj v odkrývaní možností zlepšovania životných podmienok kraja práve inováciami,” vyjadril sa doc. Ing. František Jakab, PhD., riaditeľ UVP TECHNICOM.

Viac informácií môžete nájsť na https://www.uvptechnicom.sk/innovation-bootcamp-na-tuke-1-oktober/ alebo http://eit-health.myt-systems.sk/bootcamp/

 

Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter