/*Art((&)Tech Days+)

/*Art((&)Tech Days+)

Art & Tech Days 2016 spája kreativitu, technológiu, umenie, vedu a IT. Počas štyroch dní prinesieme témy o tom, ako rozvíjať svoje nápady pri kreatívnom podnikaní, ako funguje 3D tlač aké sú jej najnovšie trendy, čo prináša spojenie vedy a umenia či aké dôležité sú dáta a ako s nimi tvorivo narábať.

Jednou z nosných udalostí Art & Tech Days 2016 je ART & SCIENCE CONFERENCE v piatok 25.11.

Konferencia poukáže na netradičné prístupy vedcov, umelcov a tvorbu kreatívnych skupín a tímov, ktorí okrem inovatívnych konceptov a stratégií vytvárajú aj produkty globálneho významu. Vystúpia prednášajúci zastupujúci členov European Digital Art & Science Network, ako aj samotného lídra projektu, ktorým je Ars Electronica.

Druhá časť konferencie DiDM (Data in destination management) bude o kreatívnom využití rozsiahlych datasetov.

Celá konferencia bude simultánne tlmočená do slovenského jazyka.

Vo štvrtok 24.11. je pripravený workshop Vectary Bootcamp – ACE Creative zameraný na 3D modelovanie a tlač. Jeho účastníci sa budú môcť zúčastniť aj podujatia Creative Trade Mission, ktoré organizujeme v spolupráci s našimi partnermi v rámci projektu EXCITE – Erasmus pre mladých podnikateľov.

Súčasťou Art & Tech Days je aj celý víkend (26.-27.11.) venovaný Hackathonu – maratónu v programovaní s témou Hack Your City. Ten bude prebiehať v priestoroch Technickej Univerzity Košice pod záštitou T-Systems

Viac informácií tu

Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter